ارزیابی پرستاران و مراحل اخذ مجوز کارارزیابی پرستاران

ارزیابی پرستاران و مراحل اخذ مجوز کارارزیابی پرستاران

اگر شما پرستارید و یا مشغول به تحصیل دریکی از رشته های پرستاری میباشید و همچنین به کار در کانادا با تقاضای شغلی بالا و حقوق و مزایای عالی علاقمندید، شانس دریافت اقامت در این کشور را از دست ندهید. سازمان پرستاری کانادا Canadian Nurse Association  پیش بینی نموده که بازار کار کانادا خواستار حدود 60000 پرستار تا سال  2022 می باشد. حال اینکه ارزیابی مدارک پرستاران برای مهاجرت به کانادا روند مشخصی را به همراه دارد. پرستاران با مدرک ثبت شده در کانادا، میتوانند در رشته های متفاوتی در هر یک از استانهای این کشور مشفول به کار شوند.

شرایط مورد نیاز برای ارزیابی مدارک و حایز اهمیت شدن برای مهاجرت به کانادا

در اینجا 7 شرط لازم آورده شده که  برای کار پرستاری در کانادا باید در نظر گرفته شود،:

1- مدرک معتبر کارشناسی پرستاری یا practice Nursing خوشبختانه در کانادا مدارک دانشگاه های ایران معمولا پذیرفته می شود، بخصوص دانشگاه های معتبر و معروف کشور،و اگر پذیرفته نشود گذراندن دوره ای بنام Refresh Course  الزامی می باشد.

2- سابقه کار در رشته پرستاری  پرستار متقاضی کار در کانادا می بایست در پنج سال گذشته حداقل 1،125 ساعت کار کرده باشد. در غیر اینصورت باید در پنج سال گذشته مشغول به تحصیل در یکی از رشته های پرستاری بوده و دوره طرح را نیز گذرانده باشد.

3- قبولی در امتحان اخذ مجوز ( رجیستری (RN))

4- اثبات دانش قابل قبول نوشتن و مکالمه زبان انگلیسی یا فرانسه

برای زبان انگلیسی، پرستاران به نمره  آیلتس 6.5 نیاز دارند، که نمرات هر سه بخش listening، writing وreading ، 6.5 و برای اثبات دانش گفتاری زبان نمره 7 در بخش speaking  آیلتس مورد قبول است.برای زبان فرانسه هم امتحان de français international (TFI) را با حداقل 750 الزامی ست.

5- مورد تایید بودن در کشوری که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند، یا داشتن قابلیت لازم برای تایید شدن در آنجا

6- داشتن مدارک برای اثبات شهروندی یا اقامت دائم کانادا و یا پناهندگی

7- دارا بودن شرایط مناسب شخصی از جهت سلامتی روحی و جسمی و داشتن عدم هر نوع سوء پیشینه که باعث متوقف کردن کار حرفه ای شده باشد.

نحوه شرکت در امتحان اخذ مجوز (ریجستری)

پرستار متفاضی برای کار در هر ایالت کانادا باید طی یک امتحان ارزیابی، از یکی از کالج ها در آنجا ، مجوز دریافت کند. البته منظور از کا لج یا دانشکده جایی شبیه به “سازمان نظام پرستاری ایران” می باشد.برای مثال اگر به کار در انتاریو تمایل دارد، باید در CNO (College of Nurses of Ontario) ثبت نام کند. قابل ذکر است که اخذ این مجوز از کشور مبدا قبل از امدن به کانادا امکان پذیر است که هم در وقت و هم در هزینه مقرون به صرفه ست.حتما نیازی نیست دقیقا از محل سکونتتون مجوز بگیرند، برای مثال اگر پرستاری مایل باشد در ایالت ویکتوریا اقامت کند ، یا در حال حاضر در آنجا اقامت دارد و در آینده نمی خواهد در ویکتوریا کار کند، می تواند از مراکز انتاریو مجوز بگیرد . این آزمون به صورت هماهنگ و سراسری برگزار می شود

ارزیابی پرستاران و مراحل اخذ مجوز کارارزیابی پرستاران

/ 0 نظر / 13 بازدید